Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1st Grade 16 27 Feb 21 Corrimal
115 LP Smith 30  T Johns 3/13 L Maddinson 3/20
def by Wollongong
172 JB Welsh 57  N Cracknell 3/17 A Osborne 2/18
Ziems 
2nd Grade 16 27 Feb 21 Wollongong
8/151(cc) SA Smith 60*  B Cracknell 3/32 CJ Trebel 2/11 S Bunt 2/25
def Corrimal
63  C Egerton 3/7 S Buckley 3/19 T Driscoll 2/16
North Dalton 
1st Grade T20 SF 8 Nov 20 Wollongong
9/120(cc) MJ Grealy 30 L Maddinson 26  J McDonald 2/15 C Tym 2/24 RW Voysey 2/25
def by University
5/121 A Page 40 J Doherty 31 MC Hearn 28*  JB Welsh 2/21
Thomas Dalton -West (Turf) 
2nd Grade T20 5 24 Oct 20 Wollongong
drew Keira
Thomas Dalton -West (Turf) 
3rd Grade T20 4 24 Oct 20 Keira Red
drew Wollongong White
Thomas Dalton -North 
3rd Grade T20 4 24 Oct 20 Balgownie
drew Wollongong Maroon
Thomas Dalton -South 
3rd Grade 16 27 Feb 21 Corrimal
57 RR Tiere 41  MW Sheikh 5/16 LN Guduru 2/5
def by Wollongong Maroon
141  RR Tiere 4/26 M Tiere 2/25
Towradgi 
3rd Grade 16 27 Feb 21 Wollongong White
129 JK Jadoon 41  G David 3/17 M Roberts 3/21 N Mowbray 2/20
def by Keira Red
7/152(cc) A Horsley 73* J Dowdell 33  S Desai 2/22 D Hassan 2/26
Thomas Dalton -South 
4th Grade T20 SF 8 Nov 20 Wollongong Black
6/79(cc) T Dutton 36  
def by Northern Districts Gold
8/98(cc) M Dribbus 45*  PL Head 2/6 BC Woods 2/11
Beaton 
Wollongong Day Surgery Girls U/13 Cricket League 9 24 Feb 21 Port Possums
3/92(cc)  
def by Wollongong Junior Gems
3/165(cc) T Pracy 35*  
King George V (synthetic) 
(U13B) Stage 2-Level 1 16 27 Feb 21 Wollongong
2/188(cc) WM Muller 33* K Rawiri 30* T Rawiri 29*  
def Port Kembla
25  
Thomas Dalton -Middle 
(U11) Stage 1 16 27 Feb 21 Keira Black
6/108(cc)  L Correa 4/21
def Wollongong
3/101(cc)  
Roy Johanson -East 
4th Grade 15 27 Feb 21 Wollongong Black
8/178(cc) S Brown 48 K Dutton 39 UR Jaque 28  AN Sudha 2/23 T Joseph 2/41 MB Maqbool 2/47
def IPCC
161 S Thazhathaveetil 37 J Iype 36  BC Woods 4/37 UR Jaque 3/25 K Dutton 2/28
Thomas Dalton -North 
4th Grade 15 27 Feb 21 Keira Gold
6/101 C Eaton 39 D Rower 27  RB Swainson 2/26 D Shekhawat 2/31
def Wollongong White
99 D Shekhawat 33  R Matthews 3/11 J Devlin 2/2 R Carter 2/15
Thomas Dalton -Middle 
(U17B) Stage 3-Level 3 17 27 Feb 21 Balgownie
7/113(cc) L Neich 27* C Flanders 25*  WB Douglas 2/10 E Hurley 2/16
def Wollongong
9/102(cc) S Regmi 31  W Newman 2/5 F Moss 2/17
Thomas Dalton -South 
Fraternity Club Women's T-20 League 13 26 Feb 21 Corrimal Cougarettes
8/45(cc)  K Lynch-Munro 4/2 A Humphreys 2/0
def by Wollongong Gems
3/49  K Nimeti 2/6
Towradgi 

Facebook